1 / 2
DIN 13164:2022
Holthaus Medical
Υποχρεωτικό ΚΤΕΟ
Holthaus Medical
Holthaus Medical Klassik — Φαρμακείο Πρώτων Βοηθειών Αυτοκινήτου DIN 13164:2022
- ✓ 37 τεμάχια — πλήρες σετ DIN 13164:2022
- ✓ Σκληρή θήκη 26×17×8 cm — schlagfest & bruchsicher
- ✓ 9 γλώσσες · Holthaus Medical REF 62364
- ✓ Ιδανικό για στόλους & χονδρική B2B
DIN 13164:2022Πιστοποιημένο
26×17×8 cmΣκληρή θήκη
37 τεμάχιαΠλήρες σετ
HolthausMade in DE
Περιγραφή προϊόντος
Holthaus Medical Klassik Auto-Verbandkasten — επαγγελματικό, πλήρες φαρμακείο πρώτων βοηθειών για αυτοκίνητα, λεωφορεία και επαγγελματικά οχήματα. Συμμορφώνεται με το ευρωπαϊκό πρότυπο DIN 13164:2022-02 (Verbandkasten B / KFZ) και την ελληνική Υ.Α. Δ30/45652/2026 — υποχρεωτικό για ΚΤΕΟ.
Σκληρή θήκη από ανθεκτικό, σχεδόν άθραυστο πλαστικό με εξωτερική προστατευτική μεμβράνη. Ιδανικό για ιδιώτες, εταιρικούς στόλους, ενοικιάσεις και χονδρική B2B.
Βασικά χαρακτηριστικά
- Κατασκευαστής: Holthaus Medical GmbH & Co. KG (Remscheid, Γερμανία)
- Μοντέλο: Klassik KFZ-Verbandkasten
- Πρότυπο: DIN 13164:2022-02 · StVZO § 35h
- Διαστάσεις θήκας: 26 × 17 × 8 cm (Π×Β×Υ)
- Βάρος: ~670 g
- Χρώμα: Γκρι (grey)
- Υλικό: Σχεδόν άθραυστο πλαστικό, schlagfest & bruchsicher
- Ετικέτα καλύμματος: 9 γλώσσες (DE, EN, FR, ES, PT, IT, TR, PL +)
- Συστατικά περιεχομένου: 37 τεμάχια
- Κωδικός: REF 62364 · EAN 4005058623641
Περιεχόμενο σύμφωνα με DIN 13164:2022
| Ιατρικές μάσκες προσώπου (Typ I, EN 14683) | 2 τεμ. |
| Αυτοκόλλητη ταινία 5 m × 2,5 cm (DIN 13019-A) | 1 τεμ. |
| Σετ 14 επιθεμάτων (Wundpflaster, finger, strips) | 1 σετ |
| Επιδέσμοι μικροί / μεσαίοι / μεγάλοι (DIN 13151) | 1+2+1 |
| Επίδεσμος 60 × 80 cm (DIN 13152-A) | 1 τεμ. |
| Συμπιεστικά 10 × 10 cm | 6 τεμ. |
| Επιδέσμοι σταθεροποίησης 6 cm & 8 cm (DIN 61634) | 2+3 |
| Τρίγωνος επίδεσμος (DIN 13168-D) | 1 τεμ. |
| Κουβέρτα διάσωσης 210 × 160 cm | 1 τεμ. |
| Γάντια μίας χρήσης (DIN EN 455) | 4 τεμ. |
| Μαντηλάκια καθαρισμού δέρματος | 2 τεμ. |
| Ψαλίδι πρώτων βοηθειών 145 mm (DIN 58279-A) | 1 τεμ. |
| Οδηγίες πρώτων βοηθειών + περιεχόμενα | 1+1 |
Η νέα έκδοση DIN 13164:2022 περιλαμβάνει 2 ιατρικές μάσκες για προστασία τραυματία και διασώστη. Ιδανικό για B2B χονδρική, στόλους εταιρειών και καταστήματα aftermarket.